13. - 20.7. jsme na dovolené, prosíme proto o trpělivost s vyřizováním objednávek, děkujeme za pochopení a přejeme příjemné letní dny!

Stříbro: královský kov za dostupnou cenu

Stříbro královský kov za dostupnou cenu

Mnozí si stříbra cení pro jeho skvělé fyzikální a chemické vlastnosti, jiní využívají jeho léčivou a spirituálhní hodnotu a pro lidi, jako jsme my, je stříbro zase neodmyslitelně spjato se šperky. 

Pojďme si o tomto vzácném kovu povědět pár zajímavostí i důležitých faktů.

 Stříbro = nedocenitelný kov

Stříbro známe také jako Ag (podle jeho chemické značky a od slova argentum) nebo "Dianin kov" (podle starých alchymistů). V minulosti se hojně využívalo jako platidlo - kdo by si nevybavil například proslulé kutnohorské groše? 

Pokud čtete tento článek, nejspíše si stříbro spojujete se šperky. Většina stříbra však putuje do průmyslu (až 75 % produkce!), kde se pro své nenahraditelné vlastnosti hojně využívá. (I z toho důvodu se odhaduje že světové zásoby stříbra jsou v současné době menší, než zásoby zlata.) Většina lidí o tom ani neví, ale má stříbro ve svých mobilech, počítačích i televizích. Důležité je i při výrobě solárních panelů a hraje výraznou roli v nanotechnologiích

Stříbro se nestará jen o naši krásu, ale i o naše zdraví

Slyšeli jste už o léčivých vlastnostech stříbra? Stříbro má schopnost likvidovat bakterie a jiné mikroorganismy. Lidem už netrvalo dlouho zjistit, že voda, kterou vypijí ze stříbrných nádob, má na jejich zdraví pozitivní vliv. Takové nádoby však bývaly výsadou králů, ale ti chytřejší (a ti, kteří si to mohli dovolit) alespoň do poháru s vodou vkládali stříbrné mince či jiné předměty. 

Stříbro je proto až do dnešních dob využíváno i v léčitelství, kdy se předměty z něj vyrobené přikládají na bolavá či poraněná místa na těle.

Vyrábějí se z něj antibakteriální prostředky roztoky, textilie apod. 

Ve spirituální rovině je stříbro spojováno s Lunou (Měsícem). Má schopnost ukládat si informace o našem vnitřním světě a odrážet emoce. A není to jen čištění vody - stříbro umí čistit i lidskou auru, prostor či předměty. 

Stříbro jako osobní pomocník a talisman:

 • čistí vodu
 • čistí předměty
 • čistí auru
 • transformuje negativní energii
 • harmonizuje nitro 
 • vynáší na povrch náš vnitřní potenciál 
 • podporuje vyrovnanost 
 • pomáhá se plněním našich vizí 
 • zdvojnásobuje energii drahých kamenů 

Šterlingové stříbro a šperky 

Ženy i muži se rádi zdobí šperky, a ty stříbrné jsou známkou luxusu a prestiže. Vynález zpracování stříbra pro tvorbu šperků je připisován starým Egypťanům. Od té doby jsme ale o několik kroků dál. Víme například, že samotné stříbro je pro výrobu šperků vlastně nevhodné - je příliš měkké, tudíž náchylné k poškrábání, ohýbání, apod. Proto bylo vynalezeno šterlingové stříbro 925/1000, které nyní využívají šperkaři po celém světě. Jedná se o slitinu, kde prim hraje stříbro (92,5 %), které je doplněno o další příměsi, především o měď. Šperk ze šterlingového stříbra poznáte podle puncovní značky, kterou jej po kontrole pravosti označil Puncovní úřad. 

10 důvodů, proč si vybrat právě stříbrný (ošetřený vrstvou vzácného rhodia) šperk:

 1. Luxus za dostupnou cenu
 2. Uchování hodnoty
 3. Atraktivní lesk
 4. Dlouhá životnost 
 5. Nadčasový vzhled 
 6. Nenáročný na čištění 
 7. Snadno se kombinuje s jakýmkoliv outfitem
 8. Hodí se ke každému tónu pleti 
 9. Spirituální a čistící účinky
 10.  Zdravotní nezávadnost 

Stříbro jedinenčým, nenahraditelným a samozřejmě velmi krásným kovem. Nejlepším společníkem vám bude ve formě stříbrných šperků, které vás ozdobí, obklopí čistou, konejšivou pozitivní aurou a při správné péči vám vydrží na celý život.